LOG Systems na konferencji Web Summit w Lizbonie

Właśnie trwa Web Summit 2019 w Lizbonie, w tym roku odbywa się w dniach 4-7 listopada. Konferencja określana jest mianem najważniejszego wydarzenia technologicznego na świecie. Jesteśmy jednym z kilkudziesięciu reprezentantów Polski, którzy mają możliwość promowania swojej oferty podczas Web Summit.

Szacuje się, że w tegorocznej konferencji weźmie udział ponad 70 tysięcy osób, około 1 200 mówców ze 160 krajów. Obecna edycja jest już dziesiątą z kolei, i jak dotychczas największą. Tematyka Web Summit dotyczy głównie rozwoju nowych technologii z naciskiem na kierunek rozwoju internetu. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie wydarzenia, Web Summit chce jednoczyć ludzi z branży, którzy na nowo zdefiniują sektor technologiczny. W poprzednich edycjach udział wzięli: Stephen Hawking, Elon Musk czy Brad Smith. Partnerami wydarzenia są firmy takie jak: Google, Amazon, Cisco Systems, Ikea, Samsung.

Podczas tegorocznej konferencji gościem specjalnym był Edward Snowden. Opowiadał o bezpieczeństwie i prywatności danych oraz ocenił, jaki wpływ mają na nie przepisy RODO (GDPR). Oprócz niego, na scenie Web Summit wystąpią: Guo Ping (Huawei), Kate Brandt (Google), Tony Blair (były premier Wielkiej Brytanii), Katherine Maher (Wikipedia), Werner Vogels (Amazon), Melanie Perkins (Canva), Manik Gupta (Uber), czy Kevin Weil (Facebook).

Miesiąc temu (2-4 października) uczestniczyliśmy w konferencji TechCrunch Disrupt w San Francisco, podczas której mieliśmy okazję zapoznać się z “amerykańskim standardem technologicznym”. Podczas konferencji na Web Summit chcemy przede wszystkim pokazać nasze produkty szerszemu gronu, nawiązać relacje partnerskie, a także zdobyć cenne doświadczenie, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości.

Możliwość przebywania w towarzystwie tak wielu inspirujących osób jest dla nas ogromnym przeżyciem. Web Summit imponuje nie tylko wielkością przedsięwzięcia, ale również ilością wiedzy i kontaktów, jakie możemy tutaj nawiązać. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w takim wydarzeniu i zaprezentować swoje produkty poza granicami naszego kraju.
– mówi Alicja Zielińska, Kierownik działu marketingu.

Na bieżąco relacjonujemy udział w konferencji Web Summit Lizbona 2019 na naszym firmowym Instagramie.

Powiązane artykuły